ITComplete

Social Media Golden Triangle

Czy prowadzisz stały dialog z lokalną społecznością?
Czy wiesz, jakie opinie o Tobie krążą w sieci?
Czy chcesz, aby Twoje działania były lepiej rozumiane?
Czy kształtujesz swój wizerunek w świadomy sposób?


Mamy dla Ciebie odpowiedź!


Social Media Golden Triangle to pierwsze w Polsce kompleksowe narzędzie informatyczne opracowane specjalnie pod kątem profesjonalnej obecności samorządu terytorialnego w mediach społecznościowych. Występują one w Internecie i dynamicznie rozwijają się pod wieloma postaciami, przybierając m.in. formę: e-magazynów, blogów, weblogów, fotoblogów, wideoblogów, wiki, podcastów, serwisów gromadzących muzykę, zdjęcia i video, rankingów czy zakładek społecznościowych.


Zastosowanie SM Golden Triangle pozwala:

  • w pełni kontrolować oraz analizować wpisy pojawiające się w Internecie dotyczące lokalnych spraw, definiować obszary największego zainteresowania, zbierać i opracowywać wyrażane w sieci poglądy i opinie społeczne,
  • oddziaływać na to, w jaki sposób Twoja gmina, powiat, miasto lub region oraz ich samorząd są postrzegane na zewnątrz – czy budzą zainteresowanie, budują lokalną markę, potrafią przyciągać turystów oraz inwestorów,
  • prowadzić własną, skuteczną politykę informacyjną w sieci, z zachowaniem najwyższych standardów dotyczących przejrzystości działania, wiarygodności informacji przekazywanych społeczeństwu, aktywnego włączania mieszkańców w realizację działań w sferze publicznej oraz wiarygodnego przedstawiania poglądów i opinii wypowiadanych z punktu widzenia lokalnej władzy.

Od teraz, dzięki unikatowości narzędzia, jakim jest Social Media Golden Triangle, samorząd może otworzyć się na przestrzeń, która dotąd była dla niego trudno dostępna, hermetyczna, ale zarazem jest ona niezwykle opiniotwórcza i dynamicznie rozwijająca się na całym świecie. W momencie podjęcia współpracy z TAPmedia otrzymacie: pakiet danych wyjściowych + analizę tych danych + proponowane rozwiązania na przyszłość w obszarze obecności w sieci. Dzięki takiej diagnozie będzie można potem podejmować trafne działania.


Nieważne, czy jesteś samorządem, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z mediami społecznościowymi, czy jesteś już na etapie udoskonalenia dotychczasowych działań – Social Media Golden Triangle jest narzędziem, które pomoże Ci niezależnie od Twojego doświadczenia!

Poznaj Social Media Golden Triangle!

Jest to unikatowe narzędzie informatyczne opracowane merytorycznie przez specjalistów z Fundacji Zarządzania i Innowacji z Lublina. Dzięki temu Social Media Golden Triangle pozwala samorządowi lokalnemu aktywnie i wiarygodnie prezentować się w mediach społecznościowych, a także kreować tę rzeczywistość.

Niepowtarzalną cechą SM Golden Triangle są zawarte w nim nowe narzędzia komunikacji. Napisał je zespół informatyków TAPmedia specjalnie pod kątem budowania promocji zewnętrznej. Selfstory pozwala przygotować wielowątkową, multimedialną opowieść o życiu lokalnej społeczności, natomiast portal Multitour pozwala opracować trasy turystyczne w formie nowoczesnego przewodnika dostępnego on-line na urządzeniach multimedialnych.


Social Media Golden Triangle składa się z 6 równoważnych elementów. Każdy z nich stanowi niezależną część i może być realizowany samodzielnie, jednak najlepiej jest, gdy działania podejmowane są kompleksowo.

E-publiczność

Selfstory           Multitour

Profile społecznościowe        Content marketing     Fora dyskusyjne

E-publiczność:

Tworzy ją niezliczona liczba osób korzystających z Internetu. Jest on dla nich podstawowym źródłem, z którego czerpią wiedzę o otaczającym ich świecie, wypowiadają tam publicznie swoje poglądy oraz interesują się opiniami innych osób. W ten sposób kreują one potężną przestrzeń marketingu szeptanego. To, co zostało w niej zapisane, nigdy nie zniknie. Nie można tego usunąć, wymazać, zakazać! Tę przestrzeń można tylko na bieżąco kontrolować, analizować i w razie konieczności szybko oraz mądrze interweniować!

Pozwala na to Multiscaner – opracowane przez TAPmedia zintegrowane narzędzie informatyczne umożliwiające bieżącą analizę wpisów pod kątem ich zawartości informacyjnej oraz nasycenia emocjonalnego.

Dodatkowym zadaniem TAPmedia może być systematyczne umieszczanie w tej przestrzeni wpisów w imieniu samorządu – tak skonstruowanych, aby ich wydźwięk był pozytywny, a jednocześnie nie budził wątpliwości internautów co do źródła jego pochodzenia.

Selfstory:

Jest to narzędzie opracowane przez TAPmedia, dające możliwość interesującej i zarazem szerokiej promocji miasta, gminy, powiatu lub regionu.

Selfstory można otworzyć na tradycyjnych komputerach, laptopach, notebookach oraz wszystkich urządzeniach przenośnych. Odczytuje się go za pomocą wielowątkowej opowieści, której poszczególne elementy mogą być uruchamiane w dowolnej kolejności. Decyzje podejmuje sam internauta, w zależności od swoich zainteresowań i emocji. Podstawowe ikony (zwane także kafelkami), z których składa się Selfstory osadzone są w formach dziennikarskich: reportażu, fotoreportażu, filmu dokumentalnego, informacji, relacji, wspomnieniach, recenzji, sondzie, słuchowisku. Przy ich pomocy, w różnorodny stylistycznie sposób, tworzymy ciekawą opowieść o miejscach i ludziach. Jeden z kafelków pozwala na dokonywanie po zalogowaniu wpisów przez samych internautów.

Multitour:

To kolejne innowacyjne narzędzie TAPmedia. Nasza aplikacja na urządzenia mobilne jest w swojej istocie współczesną wersją przewodnika, który umożliwia wędrowanie szlakami turystycznymi przy użyciu interaktywnej mapy. Używając jej zwiedzający nie mogą pobłądzić, ponieważ cały czas są lokalizowani. Najważniejsze miejsca, tzw. waypointy, są dokładnie opisane i sfotografowane, istnieje także możliwość dołączenia krótkiego filmu lub dźwięku, materiałów promocyjnych oraz reklam.

Profile społecznościowe:

Nasi specjaliści potrafią celnie zdiagnozować potrzeby klienta i dobrać dla niego najbardziej odpowiednie formy obecności na popularnych portalach społecznościowych, takich jak np.: Facebook, Google+, Instagram, YouTube, Pinterest . Następnie budujemy strategię aktywności w wybranych przestrzeniach, tworzymy profile i zapełniamy je treścią oraz budujemy wokół nich społeczności.

Content marketing

Ten obszar działań powinien być jednym z kluczowych dla samorządów. Polega na publikowaniu w Internecie atrakcyjnych i przydatnych treści, co w efekcie buduje długotrwałe i zaangażowane relacje z odbiorcami. W ich efekcie obydwie strony odnoszą korzyści i są z tego zadowolone. Istota takich działań zawarta jest w pojęciu Inbound Marketingu, czyli podejmowaniu takich działań w sieci, aby być odnalezionym przez internautów (w odróżnieniu od agresywnych i źle postrzeganych technik polegających na agresywnym poszukiwaniu klientów poprzez narzucanie się im).

Fora dyskusyjne

Fora dyskusyjne są bardzo popularną formą aktywności w Internecie. Prowadzi je większość portali, wortali, a także instytucji, czasopism, przedsiębiorstw, uczelni itp. Społeczni moderatorzy otrzymują na nich prawa do tworzenia nowych wątków oraz mogą kontrolować dotychczas otwarte zgodnie z przyjętymi regułami postępowania. To w takich przestrzeniach mogą być podejmowane dyskusje dotyczące ważnych kwestii lokalnych, np. budowy tras rowerowych, zagospodarowywania przestrzeni publicznych czy promowania ważnych wydarzeń kulturalnych oraz społecznych.

Forum dyskusyjne może także przybrać formę czatu, czyli spotkania z internautami w sieci, podczas których można bezpośrednio rozmawiać lub przekazywać informacje i uwagi w formie pisemnej.